
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 5.3 ns |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Quiescent Current | 5 mA |
| Propagation Delay | 2.3 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 64 mA |
| Logic Function | AND, Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Number of Outputs | 8 |
| Number of Gates | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 3 |
Stock: 1278
Distributors
pcbx
Unit Price$0.58220
Ext.Price$0.58220
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.58220 | $0.58220 |
| 10 | $0.57793 | $5.77930 |
| 25 | $0.54407 | $13.60175 |
| 50 | $0.51219 | $25.60950 |
| 100 | $0.48218 | $48.21800 |
| 300 | $0.47050 | $141.15000 |
| 500 | $0.45910 | $229.55000 |
| 1000 | $0.29751 | $297.51000 |
| 3000 | $0.28839 | $865.17000 |
| 5000 | $0.27956 | $1397.80000 |
